Pro zákazníky

Zajímavosti

Facebook spustil službu Jobs

Napsal(a)  Zveřejněno v Zajímavosti

Nová služba, která je nyní dostupná i českým uživatelům, usnadní inzerovat a vyhledávat volná pracovní místa prostřednictvím sociální sítě Facebook

Facebook dnes využívá na hledání zaměstnanců až 65 milionů komerčních subjektů. Jejich propojení se stovkami milionů soukromých uživatelů má nová služba Facebook Jobs usnadnit.

Uchazeči o zaměstnání stále více využívají mobilní a sociální média jako primární vyhledávací nástroj. Proto Facebook zaměřil pozornost na vytvoření nových funkcí, které pomáhají lidem využívat Facebook k tomu, co je pro ně důležité. Bude tak rychlé a snadné najít nové příležitosti a navázat spojení s potenciálním zaměstnavatelem.

S novými funkcemi mohou administrátoři komerčních stránek uveřejňovat inzeráty na volné pracovní pozice, a v rámci možností propagace tak cíleně oslovit vybraný okruh možných uchazečů. Nabídky zaměstnání se budou zobrazovat najednou na několika místech v rámci sítě, včetně nového speciálního panelu Pracovní místa (www.facebook.com/jobs) s možností filtrace. Na stránkách firem vznikne pro tento účel nová sekce Pracovní místa (Jobs). K diskrétnímu odesílání přihlášky a komunikaci bude sloužit Messenger bez dalších vedlejších aktivit.

ilustracni foto

Jak to funguje z pohledu inzerenta

Nové možnosti stránek umožní správcům vytvořit příspěvek, ve kterém vyplní název pozice, druh pracovního směru (plný, částečný, stáž apod.), náplň práce, platové podmínky a další údaje. Nabídka práce se zobrazí mezí příspěvky na stránce a v její nové sekci Pracovní místa (Jobs), současně zveřejní i v novém panelu Pracovní místa (www.facebook.com/jobs) a v platformě Marketplace. Nabídky se budou šířit sítí podobně jako ostatní typy příspěvků, podpořit jejich zobrazování lze kampaní na blíže specifikovanou cílovou skupinu. Platnost příspěvku je 30 dní, po jejich uplynutí bude správce upozorněn na možnost inzerát prodloužit. Pokud pracovní místo obsadí ne inzerát již nebude aktuální, příspěvek lze skrýt klepnutím na tlačítko Označit jako ukončené.

Jak to funguje z pohledu uchazeče

Uchazeči o zaměstnání mohou sledovat pracovní nabídky na panelu Pracovní místa (www.facebook.com/jobs), přímo na sledovaných stránkách nebo v jejich sekci Pracovní místa (Jobs), ve svých Novinkách nebo použít vyhledávač. Na nalezené příspěvky s nabídkou práce lze upozornit přátele prostřednictvím komentáře nebo sdílením. V případě zájmu o pracovní místo klikne kandidát na tlačítko Přihlásit (Apply). Aplikace následně sama vyplní přihlášku s údaji o zaměstnání, vzdělání, zkušenostech a podobně z veřejných částí profilu kandidáta a nabídneme možnost jejich úpravy před odesláním. Automatické vyplňování značně usnadní odpovídání na více nabídek. Po odeslání se mezi zaměstnavatelem a uchazečem otevře vlákno v Messengeru, aby si v přímé komunikaci mohli potvrdit přijetí informací. Protože žádosti se odesílají ve formě zprávy, své přihlášky si může kandidát prohlížet mezi přijatými zprávami Messengeru.

V každém kroku, při zveřejňování, vyhledávání a přihlašování, může kandidát kontrolovat, kolik ze svých informací sdílí s potenciálními zaměstnavateli a kolik se svými přáteli. Diskrétní je také odeslání přihlášky, není s ním spojena žádná další aktivita jako např. správa na profilové stránce kandidáta apod.

Služba Facebook Jobs byla poprvé uvedena ve Spojených státech, Kanadě a Mexiku, v druhé polovině října byla zpřístupněna pro Austrálii, Nový Zéland a část Evropy a od 9. listopadu je dostupná i pro Českou republiku. Služba funguje i v mobilních telefonech se systémem iOS a Android.

Zdroj: Zdroj: PR.Konektor

Nechte starosti s IT ve vaší organizaci na naší hlavu! Připravili jsem pro Vás tématické semináře, těšit se tak můžete na pravidelný přísun informací, novinek, zkušeností a nápadů z oblasti IT. Ušetřete čas i peníze díky efektivnímu IT!
Označeno v :
1361 Naposledy změněno čtvrtek, 28 prosinec 2017
Kontaktujte našeho obchodníka
Jaroslav Kopecký
Jaroslav Kopecký
Jednatel společnosti
 kopecky@ogsoft.cz   +420 603 162 675
Přihlašte se k odběru novinek pro firmy