Zajímavosti

Staré ajťácké pravdy

Napsal(a)  Zveřejněno v Zajímavosti

Každý IT technik, který už má něco za sebou, vám potvrdí, že těchto 5 mouder platí za všech okolností. Však si to také často na vlastní kůži vyzkoušeli.

ilustracni foto

Zálohujte svá data tolikrát, kolikrát je máte rád

Jsou jen dva druhy uživatelů: jedni o data již přišli, ti druzí o ně teprve příjdou.

Zálohování by mělo být samozřejmostí a to se týká telefonů, počítačů, síťových prvku i hodinek. Čím více různých záloh, tím lépe. Vybavuji si jeden krásný rozhovor ajťáka se zákazníkem. Ajťák: „Není důvod k panice, podejte mi disketu se zálohou.“ Zákazník: „Já nemám disketu se zálohou.“ Ajťák: „Teď je důvod k panice.“

Když to tam nejde lehce, tak to tam nepatří

Jen se zeptejte starého servisáka, kolik disket vylovil z CD-ROM mechanik. Kolik PCI karet páčil z ISA slotu, kam je uživatel doslova natloukl. O procesorech narvaných do špatných patic nemluvě. Skládání počítače je lego, ale chce to trochu selského rozumu. Buď to tam padne lehce a patří to tam, a pak to bude fungovat, nebo to tam nejde a kladívko není ten správný nástroj.

Zkuste to vypnout

Stará pravda, kterou proslavil britský seriál Ajťáci (THE It Crowd). Jde o univerzální řešení problému, které pomáhá routerům, telefonům, počítačům a téměř veškeré další elektronice. Vyhnout by se mu snad měla jen obsluha jaderné elektrárny. Podle mých Empirických průzkumů vyřeší rozzuřené vytržení kabelu ze zásuvky okolo 80 % problémů.

ilustracni foto

UTFG

Anglická zkratka Use The Fu****g Google ( Použij ten po****ý Google) je univerzální a téměř všemocná rada. Protože jak staří Ajťáci vědí, co není na Googlu, to prostě neexistuje. Ušetřete si čas, kdy se znovu snažíte vynalézt kolo, když už jej vynalezl někdo před vámi a navíc jej prodává levně na AliExpress.com.

Poslední záchrana: přečíst si návod

Literatura dodávaná k elektronice je asi tak žádaná a čtená jako sebrané spisy Maxima Gorkého mezi žáky do 15 let. Nicméně když všechno selže, není hodnotnější čtení. Mnohdy se člověk dozví, že to, co ho vytáčelo k nepříčetnosti, je možné vypnout stiskem dvou tlačítek. Manuál určitě nevyhazujte.

Znali jste těchto 5 pouček? My tato pravidla získaná od moudrých ajťáků známe všechna. Proto jsme pro vás připravili tématické semináře, těšit se tak můžete na pravidelný přísun informací, novinek, zkušeností a nápadů z oblasti IT. Ušetřete čas i peníze díky efektivnímu IT!
Označeno v :
1899 Naposledy změněno středa, 09 květen 2018
Kontaktujte našeho obchodníka
Jaroslav Kopecký
Jaroslav Kopecký
Jednatel společnosti
 kopecky@ogsoft.cz   +420 603 162 675
Přihlašte se k odběru novinek pro firmy