Pro zákazníky

Zajímavosti

Jak se vymanit z jablečného ekosystému

Napsal(a)  Zveřejněno v Zajímavosti

Chytré hodinky Apple Watch, Macbook, iPhone – ideální kombinace a ukázka skutečně funkčního ekosystému a plynulé kontinuity práce.

ilustracni foto

Jenže i nejlepších jablek se člověk časem přejí a existuje řada důvodů, proč se poohlédnout ,, po štěstí“ jinde. Najdete bezpočet diskuzí, kde zkušení ovocnáři radí nováčkům, jak proniknout pod slupku jablečných produktů, ale existuje vůbec cesta zpět?

Konverzi značně usnadňuje velká možnost výběru rozmanitých zařízení, která applisty překvapí cenou i konfigurací. Na trhu je řada zařízení, jež vám pomohou na Apple rychle zapomenout, jde jen o to správně vybrat.

Zpět k Windows

Pokud počítač či notebook využíváte na více činností, než je brouzdání po internetu, pravděpodobně skončíte u zařízení s Windows 10. Na noteboocích všech značek a cenových kategorií najdete poslední systém Microsoftu nejčastěji. V pořizovací ceně nového Macbooku na vás pak čeká přehlídka prémiových řad renomovaných výrobců, přičemž parametry nového zařízení pravděpodobně předčí vaše nejdivočejší představy.

V případě, že jste většinu své práce na Macbooku odbavovali přes prohlížeč, je na místě zvážit jako alternativu Chromebook, který vyjde levněji než klasický notebook s Windows.

Telefon

Apple zásadně ovlivnil trh s chytrými telefony a prakticky definoval, jak má smartphone vypadat. Je tomu už deset let, kdy byl představen první iPhone, což Apple oslavil stylově a světu ukázal výroční iPhone X, který se okamžitě stal nedostatkovým zbožím. Apple také ostatním výrobcům ukázal, že není důvod tlačit cenu dolů – vždycky se najde řada těch, kteří se řídí tím, že čím dražší, tím lepší. Takže pokud chcete utratit alespoň 30 tisíc za mobilní telefon, nemusíte se spoléhat jen na Apple.

Výrobci u prémiových modelů rozhodně nešetří na materiálech a designově jde o krásná zařízení. Jako nejvhodnější alternativa se nabízí samozřejmě Samsung nebo Google se svými Pixely. Pixel má obrovskou výhodu – dostává bezpečnostní a důležité updaty Androidu přímo od Googlu, jakmile jsou vydány, o tom si levnější telefony s Androidy mohou nechat jen zdát.

ilustracni foto

Chytré hodinky

Pokud máte Apple Watch a uvažujete o výměně telefonu a notebooku, myslete na to, že bez svých ovocných druhů vám budou Apple Watch k ničemu. Poměrně drahý doplněk toho sám o sobě příliš neumí a spárovat ho s jiným zařízením zkrátka nelze. Pokud jste si ale zvykli, že vás hodinky neustále upozorňují na e-maily, telefonáty, zprávy a další, nezoufejte, i jiní výrobci se vezou na vlně nositelné elektroniky. A jsou tady i tací, kteří se cenovou politikou Applu vyrovnají.

Pokud trváte na chytrých hodinkách a už jste nasedli na Android, je model Samsung Gear S3 ideální volba. Jednak vás čeká příjemná změna, co se týče designu, na druhé straně vás jistě zaujme nabídka funkcí a jednoduchost ovládání. Sice nedokážou odemknout zaheslovaný notebook jako Apple Watch, ale vzhledově jsou mnohem příjemnější a stylovější.

Pokud jste z lacinějšího kraje, můžete zvolit některý z levnějších wristbandů. Za cenu okolo 2 000 korun získáte stejné základní funkce, jako mají Apple Watch. Upozorní vás na zprávy, telefonáty, e-maily, změří vám tep, spočítají kroky a spálené kalorie. Sice většina wristbandů není zrovna nejhezčí ozdobou zápěstí, ale důležitá je přece funkčnost. Navíc nebude problém spárovat je s většinou androidích telefonů.

iCloud a Google Drive

Pokud jste si z nějakého nepochopitelného důvodu zvykli svá data automaticky posílat do iCloudu, nezoufejte, i pro to je řada stejně ,,spolehlivých“ alternativ.

Jestliže používáte napříč zařízeními stejné kontakty, fotografie, videa a kalendář, bude nejjednodušší volbou Google. Samozřejmě je nabídka cloudových úložišť velkorysá a je z čeho vybírat, velké oblíbenosti se těší také OneDrive od Microsoftu.

ilustracni foto

Přenos dat

Účet Google vám také usnadní přenos kontaktů a dat z iPhonu do nového zařízení. Navíc se nemusíte bát o místo, Google Photos velkoryse nabízí neomezený prostor pro fotografie (16 Mpx a méně) a videa ve FullHD. Pokud fotografie nebo videa přesáhnou tyto specifikace, je automaticky sníženo jejich rozlišení.

Data z Macbooku do nového notebooku s Windows přenesete nejlépe pomocí externího disku.

Pokud využíváte Microsoft Office 365, jednoduše si aplikace nainstalujete na novém zařízení. K této verzi Office náleží také 1 TB prostoru, kam si můžete pohodlně zazálohovat všechny dokumenty, ke kterým budete moci přistupovat z jakéhokoliv zařízení.

Aplikace

Existuje řada aplikací, se kterými se budete muset rozloučit, protože jsou ,,exkluzivně“ pro Apple. To samozřejmě omezovalo jejich použití i předtím, řeč je například o iMessages a FaceTime, jejichž prostřednictvím jste stejně mohli komunikovat pouze s applisty.

Najdete ale řadu jiných možností, které stejně už dávno využíváte, jako je Facebook Messenger, WhatsApp, Viber nebo Google Hangouts.

Apple Music je sice už delší dobu mrtvý, přesto – pokud vám přirostl k srdci – nezoufejte, na Spotify si zvyknete také. Také si můžete oddychnout, že se zbavíte nejotravnější věci, která se intuitivnímu ovládání vzdálila asi nejvíce – iTunes.

Ať už budou vaše důvody pro odchod od Applu jakékoliv, nebojte se, je z čeho vybírat. A nakonec stejně dojdete k závěru, že se zase tak moc nezměnilo.

Zdroj: Businessinsider, Reseller Magazine číslo 1, ročník 16.

Nechte starosti s IT ve vaší organizaci na naší hlavu! Připravili jsme pro Vás tématické semináře, těšit se tak můžete na pravidelný přísun informací, novinek, zkušeností a nápadů z oblasti IT. Ušetřete čas i peníze díky efektivnímu IT!
Označeno v :
449 Naposledy změněno středa, 29 srpen 2018
Kontaktujte našeho obchodníka
Martin Šauer
Martin Šauer
Poradenství a obchod
 sauer@ogsoft.cz   +420 736 531 800
Přihlašte se k odběru novinek pro firmy