Podporujeme

OG Soft Akademie

To, co Vás ve škole nenaučí :)

OG Soft Akademie

Napsal(a)  Zveřejněno v OG Soft Akademie

Spustili jsme projekt OG Soft Akademie, který si dal za cíl vytvořit pro studenty prostor, kde by se mohli dále rozvíjet.

Cílem je, aby se studenti prakticky seznámili s tím jak funguje softwarová firma, co vlastně vývoj skutečného software pro zákazníky obnáší. Akademie by měla umožnit prohloubit a rozvinout programátorské dovednosti a to ne na nějakých umělých příkladech, ale na skutečných aplikacích a problémech, které s sebou přináší naše činnost. Zároveň, ačkoliv to není náš primární cíl, Akademie umožní těmto studentům získat za svoji práci patřičnou odměnu.

Vzpomínám, že když jsem se stal studentem místního gymnázia, tak se v našem školním rozvrhu objevil nový předmět – informatika. Vybavuje se mi, jak pro mě zadání, kterým moji spolužáci strávili celou hodinu, bylo prací na pár minut a jak jsem se ve zbývající části buď nudil, nebo snažil svým spolužákům pomoci. Což nebylo zrovna vítáno. Naštěstí přišla sametová revoluce a bylo možné svůj počítačový zájem rozvíjet v nově vzniklých organizacích.

Michal Hornych, analýza a vývoj software a vedoucí vývoje

Zjistili jsme, kupodivu, že dnešní situace je pro současné studenty podobná. Výuka informatiky je pochopitelně postavena tak, že těm počítačově zdatným, ze kterých jednou budou nejspíš nějací „ajťáci“, je naprosto nedostatečná. Že již mají vyučovaní dávno za sebou. To není kritika vzdělávacího systému. Ten je nastaven pro většinu a my „ajťáci“ jsme přeci jen menšina. A kupodivu dnes není v našem městě tolik příležitostí jako dřív, kde by se tito nadaní studenti mohli rozvíjet.

OG Soft Akademie

S koncem prázdnin jsme se tedy začali pravidelně scházet se třemi studenty místního gymnázia a jedním studentem Pardubické průmyslovky. V současné době máme za sebou 3 lekce a všichni již pracují na svých projektech. Ačkoliv se Akademie již rozeběhla, tak není nijak uzavřena. Pokud o ni máte zájem, tak nás kontaktujte na emailu akademie@ogsoft.cz a domluvíme se, jak se můžete přidat. Kapacita samozřejmě není neomezená, takže neváhejte.

Označeno v :
1990 Naposledy změněno neděle, 10 prosinec 2017