9 způsobů, jak vytvořit skvělý obsah webu

Pokud se rozhodnete uvést na trh výrobek nebo budovat značku, internet je pravděpodobně nejlepším nástrojem, který máte k dispozici. Otevírá vám příležitost představit vaše nápady tisícům nebo milionům návštěvníků denně. Abych vám pomohl s tvorbou vysoce kvalitního obsahu, zde je devět způsobů, jak začít:

1. Poutavé titulky

Nikdo neklikne na nadpis, který ho nezaujme. Snažte se dostatečně a jasně sdělit hodnotu vašeho obsahu už v nadpisu. Používejte málo slov a zkuste používat slovesa. Například místo “Jak zlepšit SEO” použijte “5 účinných způsobů, jak zlepšit SEO”.

2. Buďte jedineční

Vyhledávače odměňují jedinečný obsah, stejně jako vaši čtenáři. Vyhněte se opakování obsahu na více místech na internetu, aby vyhledávače neoznačily váš obsah jako plagiát. Buďte originální a přineste něco nového.

3. Znejte své publikum

Uvědomte si, kdo jsou vaši čtenáři. Pokud píšete pro odborníky, nepoužívejte základní laické informace. Naopak, pokud oslovujete laiky, buďte přesnější při definování pojmů.

4. Vyzvěte k dalšímu kroku

Sdělte svým čtenářům, co mohou dělat s informacemi, které jste jim poskytli. Měli by například vyzkoušet nový přístup k problematice nebo zakoupit váš produkt? Nasměrujte je k dalšímu kroku!

5. Buďte struční

Nikdo nemá na internetu dlouhou pozornost. Psát krátce a stručně je klíčem. Používejte seznamy a krátké odstavce, které zjednoduší orientaci a čtivost.

6. Použijte obrázky a videa

Média přidávají hodnotu vašemu obsahu. Snímky a videa zpříjemní čtení a lépe sdělí informace. Nezapomeňte na alternativní texty pro obrázky pro lepší SEO.

7. Buďte přístupní

Nepoužívejte příliš akademický nebo květnatý jazyk. Poskytujte informace ve snadno stravitelné podobě. Přizpůsobte se své cílové skupině.

8. Vysvětlete proč

Dejte čtenářům vědět, proč by měli dočíst váš článek. Co získají? Jak jim váš obsah pomůže?

9. Nabídněte skutečné odpovědi

Učiňte svůj obsah užitečným. Přemýšlejte o tom, jaký problém čtenářům vyřešíte. Nabídněte perspektivní možnosti, které se na problém podívají z různých úhlů.

Psaní skvělého obsahu je klíčem k získání vysokého hodnocení od vyhledávačů a k získání pozornosti od vaší cílové skupiny. Pokud se rozhodnete být nejlepším dostupným informačním prostředkem pro dané téma, získáte zainteresované návštěvníky, kteří zůstávají na vaší stránce a postupují podle vašich výzev k akci.

Pojďme to odstartovat

Martin Šauer

Martin Šauer

náš odborník na weby

Tady najdete kompletní sadu kontaktů

Mohlo by vás také zajímat: